Güncel

Kale Endüstri Holding’in Güngören’de Yaptırdığı Alışveriş Merkezi Kale Center Açıldı.

22.04.2007

Dünyanın 85 ülkesine ihracat yapan dev bir marka olan Kale Kilit’i de bünyesinde bulunduran Kale Endüstri Holding, Güngören’in tek alışveriş merkezi Kale Center ile yepyeni bir alana yatırım yapmanın heyecanı içinde.
 
Şehir merkezinden uzak bir mesafede, metropol trafiğinden ve kalabalığından uzakta, eğlenmek ve alışveriş yapmak isteyenlerin buluşma noktası olmayı hedefleyen Kale Center, Güngören’de yepyeni bir yaşam merkezi olmayı hedefliyor. Güngören’i bir merkez haline getirmeyi hedefleyen Kale Center Alışveriş Merkezi ile Güngören ve çevresinde yaşayanlar büyük bir metropol olan Istanbul’un merkezine ulaşmak için artık saatlerini yollarda harcamayacak.

Farklı tüketici gruplarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde tasarlanan ve her biri mekanın enerjisini yansıtan ileri teknoloji ile donatılmış Kale Center; 7 blok ve 8 kattan oluşuyor, üçgen biçiminde tasarlanan yapıda ortada teşekkül ettirilen tek parça halindeki üzeri cam kubbe şeklinde tasarlanan atrium sayesinde ise durulan her noktadan kattaki mağazaları görebilmek mümkün.
 
Kale Center Alışveriş Merkezi’nde elektronikten ev tekstiline, beyaz eşyadan banyo mutfak malzemelerine, tekstilden aksesuara Türkiye’nin ve dünyanın önemli markaları yer alıyor. Kale Cebter’da ; Cinemars, Carrefour Expres, Winmax, Mudo, Flo, Darty, LCW, Bernardo, Yeşil Kundura, Collezione, D&R, Colin’s Loft, Adil Işık, Ceylan Bebe, P.Cardin, Damat, Armağan Oyuncak, Vestel, US Polo, Sabri Özel, Kığılı, Derimod, Tekin Acar, Kale, Pideskender, Değirmen, Nike, Sarar, Seven Hill, X Side, Kanz, Kemal Tanca, Kinetix, Converse, Optimo, Fabrika, Mavi Jean, Nursace, Tergan, Ekol, Tiffany, Süvari, Grayder A, Miss Poem gibi çok sayıda ünlü markanın bulunduğu 105 adet mağaza yer alıyor.

Kale Center’da ayrıca 6 adet sinema salonu, çocuk oyun sahaları, fast food ve cafe restoranlardan oluşan geniş food court alanları ile de eğlenmek ve alışveriş yapmak isteyenler Güngören’de alışverişin keyfini çıkaracaklar. Kale Center’ı yılda 11 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

PROJE BİLGİLERİ

Yatırımcı Kale Yapı Ticaret A.Ş
Mimari Proje Orson Mimarlık
Yönetim Danışmanlığı Alkaş Danışmanlık
Reklam Ajansı Bilet İletişim
Güvenlik Firması Securinet
Temizlik Firması Clean’up

  

Güvenlik Personel Sayısı 70
Temizlik Personel Sayısı 70
Yönetim Personel Sayısı 30
Tahmini Çalışan Sayısı 1200

 

PROJE TEKNİK BİLGİLERİ

Arsa Alanı 14.083 m2
Kapalı İnşaat Alanı 79.316 m2
Mağaza Sayısı 105
Kat Sayısı 5+3
Otopark Kapasitesi 843 araç
Toplam Kiralanabilir Alan 26.094 m2
Yürüyen Merdiven sayısı 21
Panoromik Asansör Sayısı 2
Asansör sayısı 6
Yük Asansörü Sayısı 8
Jenaratör Sayısı 4
Jenaratör Toplam Gücü 6.400 kwa
Trafo Sayısı 5
Trofo Gücü 8.000 kwa
WC sayısı 16
Engelli WC sayısı 7
Bebek Bakım Odası 7
Acil Çıkış Kapı Sayısı 45
Mescit 1
Personel Mutfağı 6
Revir 1

 

 


ie 6 Google Chrome Mozilla Firefox Google Chrome Microsoft Internet Explorer