Güncel

Kapınızı Cep Telefonunuzdan "Açıp-Kilitleyin"

07.10.2008

Kale Kilit -Turkcell işbirliğiyle geliştirilen “Mobil Kapı Güvenliği Sistemi” ile dünyanın neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan mobil imza kullanarak kapınızı güvenle açıp kilitleyebileceksiniz.

Bankacılıkla başlayıp belediye hizmetleri, e-ticaret, e-sağlık uygulamaları ile alanı genişleyen Turkcell Mobil İmza servisi şimdi de, Kale Kilit – Turkcell işbirliğiyle geliştirilen Mobil Kapı Güvenliği Sistemi’nde kullanılacak.

Mobil Kapı Güvenliği Sistemi’nin tanıtımı; 10 Ekim’de CeBİT Bilişim Eurasia Fuarı’nda, Kale Endüstri Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan ve Turkcell Katma Değerli Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kale Kilit’in geliştirdiği Kale X10 Akıllı Kilit Sistemi içinde yer alan Turkcell SIM kartı ile birlikte çalışan Mobil Kapı Güvenliği Sistemi,  dünyanın neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan kapınızı güvenle açıp kilitlemenizi sağlıyor. Mobil Kapı Güvenliği Sistemi’nde, Kale X10 Akıllı Kilit ile cebinizde pek çok anahtar taşıma geleneği ortadan kaldırılarak yaklaşık 5.000 açma-kapama işlemi gerçekleştiriliyor.

Mobil Kapı Güvenliği ile ilgili olarak Kale Endüstri Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan:“Kale Kilit olarak, 55 yıllık geçmişimizde çok sayıda başarıya imza attık. Bugüne dek hep “kalite” ve “güvenilirlik” kavramlarıyla anıldık. Bizim için çok temel olan bu kavramları daha da geliştirerek korumanın yanı sıra, “yenilikçi” ürünlerle ürün yelpazemizi zenginleştirerek, dünyada güvenlik sektöründe yaşanan en son gelişmelere ağırlık vermeye devam ediyoruz. Turkcell ile birlikte geliştirdiğimiz Mobil Kapı Güvenliği Sistemi ile dünyanın neresinde olursanız olun size ait mekanın kapı güvenliğini kontrol edebilme imkanı sağladık. Bugün sektörümüzde yine bir ilki daha gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz.”  dedi.

Montaj için kapınızda herhangi bir tadilat gerektirmeyen Kale X10 Akıllı Kilit Sistemi, kapınızın aksesuarıyla bütünleşen modern ve kompakt bir tasarıma sahip. Kale X10 Akıllı Kilit Sistemi,  kapı kalınlıklarına bağlı olarak ayarlanabilen silindir boyu ile tüm kapılara rahatlıkla uygulanabiliyor. Ayrıca saten gümüş ve saten sarı olmak üzere 2 renk seçeneği bulunuyor.

Mobil Kapı Güvenliği Sistemi 2009 yılının ilk çeyreğinde Elektronik Güvenlik Ürünleri satılan tüm noktalar ile çilingirlerde satışa sunulacak.


ie 6 Google Chrome Mozilla Firefox Google Chrome Microsoft Internet Explorer